Skip to the main content

Spel van de week: Er rust een vloek op het 7 Schoppen contract

Sinds begin dit jaar ben ik geen lid meer van PBC. Het spelen in Pijnacker vond ik altijd prettig maar het reizen van en vooral naar huis stond me steeds meer tegen. Door Dick Brus werd ik uitgenodigd om toch nog een Spel van de Week in te zenden. Aan dat verzoek voldoe ik graag. Het bridgen ging in de eerste weken van dit jaar fors door, met clubavonden in Delft en landelijke competities in Utrecht (1e divisie viertallen en topcircuit). Over het algemeen ging dat niet zo goed, vooral vanwege het contract van 7. Zie en huiver!

Topcircuit 18 januari

Na twee passen bood West 2 (Multi). Ik doubleerde met de sterke Noord hand. Oost bood nu 2 (pas of corrigeer). Mijn maat bood 3, West 3 en ik besloot de bieding met het bod van 6. Echter mijn maat dacht daar anders over en plakte er nog eentje aan vast: 7, uiteraard gedoubleerd door West. Aan wie het ligt dat we niet in 6 bleven, moeten we nog analyseren.

Eerste divisie 11 januari

Op dit spel zat ik Oost en hoorde de volgende bieding (Oost en West pasten steeds, discutabel wel): 1 – 1 – 4 (splinter) – 4 – 4– 4SA – 5SA (twee keycards met een renonce) – 7. In de uitpaspositie gaf ik een doublet, in de biedtheorie een Lightner doublet. De boodschap van dit doublet aan partner is: ik heb een renonce in een bijkleur, kom aub met deze kleur uit. Mijn partner was helaas niet bij de les en kwam met uit !!! Aan de andere tafel ook 7, maar de leider was Noord en dan is 7 onverslaanbaar. Vanwege het doublet 6 imps verlies, maar het had meer 20 imps winst moeten zijn!

Clubavond 16 januari

Ik zat Oost en opende met 1, daarna:
1 – 2
2 – 3
4 (cue) – 4SA
5 (3 keycards) – 5 (vraagt naar V)
6 (heb ik niet maar wel een 6 kaart) – pas

Met 2  had ik niet een 6 kaart beloofd, daarom kon ik er vanuit gaan dat partner West een 3 kaart had. Maar ik was niet consequent, ik had 6 moeten bieden: dat belooft V, maar ook nog een
extra Heer. Dan had partner gerust 7 (of 7SA) kunnen bieden. 6 +1 was slechts 28%.

Ik heb effe genoeg van de 7 contracten!

Andere artikelen
PBC lijst beschikbare bridge partners

PBC lijst beschikbare bridge partners

Er zijn momenteel een aantal PBC spelers die een vaste bridgepartner zoeken. Zoals beloofd op de...

13/02/2025 - Secretaris PBC Dick Brus
Club-en slemkampioenschap tussenstanden staan op de site

Club-en slemkampioenschap tussenstanden staan op de site

De vierde competitieronde zit er al weer op. In het "Snel naar" deel staan linkjes naar de ...

07/02/2025 - TC
Marjan en Henk winnen zilver bij Zuid-Hollands kampioenschap

Marjan en Henk winnen zilver bij Zuid-Hollands kampioenschap

Zondag 19 januari werd voor het eerst het Zuid-Hollands gemengde parenkampioenschap georganiseerd....

20/01/2025 - Razende reporter